Ürün İade Koşulları

ÜRÜN İADE KOŞULLARI

 

Ürünümü iade etmek istiyorum, İade Şartları nedir, hangi ürünleri iade edebilirim?

Satın aldığınız ürünü, kargodan teslim aldığınız günden itibaren 7 gün içinde Ucuzhastabezi.com’a başvuruda bulunarak aşağıdaki koşullar dahilinde iade edebilirsiniz. Bu kapsamda geri göndereceğiniz ürünler için herhangi bir “kargo bedeli” ödemezsiniz.

İade edeceğiniz ürüne ait, hediye olarak verilen promosyonlu, kampanyalı ürünlerin de aynı anda iade edilmesi gerekmektedir.


İade kapsamındaki koşullar aşağıdaki gibidir; 

İadeler mutlak surette orijinal kutu/ambalajı ve faturası ile birlikte yapılmalıdır.

Bütün standart aksesuarları hasarsız ve tam olarak orijinal paketleri ile birlikte gönderilmelidir.

Telefon, fotoğraf makinesi, taşınabilir ve görüntülü elektronik cihazlar vb. için; ürün ekranında yer alan koruma bandı çıkarılmamış olmalıdır. Ekranda ve cihazın diğer yerlerinde çizik, hasar, darbe, sıvı teması vs. olmamalıdır.

Tüketicinin özel istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan, çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünler iade edilemez.

Her türlü Kozmetik Ürünler, ve Kişisel Bakım Ürünleri, Her türlü yazılım, Her türlü işlemci(CPU) Program, DVD, VCD, CD ve Kasetlerin, Bilgisayar ve Kırtasiye sarf malzemelerin (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajları açılmamış olması şartı ile iadesi kabul edilir.

Hediye verilen promosyonlu, hediye çekleri ve oni puanlarla alınan ürünlerin ve kampanyalı ürünler iade edilemez.

Hijyenik ürünler (iç çamaşırı gibi), süpermarket ürünleri (gıda ürünleri gibi), gazete, dergi gibi süreli yayınlar iade edilemez.

Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen ürünler (altın grubu) iade edilemez.

 

Ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

İade işlemi için, ürünü Ucuzhastabezi.com’a göndermeden önce 0 850 223 36 06 nolu müşteri hizmetlerini arayarak ürün iadesi için ID talebinde bulunun ve iade başvuru kaydı açtırın.

E-mail yolu ile, destek@ucuzhastabezi.com mail adresine almış olduğunuz ürünün fatura bilgilerini eksiksiz bir şekilde yazarak, ürünü neden iade etmek istediğiniz hakkında kısa bir bilgi ile size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerini eksiksiz yazarak mail atabilirsiniz.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.
 

Üreticiden teslim edilen ürünümü iade etmek istiyorum, ne yapmalıyım?

Sitemizden aldığınız bazı ürünler doğrudan üretici firma tarafından size teslim edilmektedir. Bu ürünler size “sevk irsaliyesi” ile gönderilir. Bu ürünlerin iadesinde aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz.
 

İade işlemi için, ürünü Ucuzhastabezi.com’a göndermeden önce 0 850 223 36 06 nolu müşteri hizmetlerini arayarak ürün iadesi için ID talebinde bulunun ve iade başvuru kaydı açtırın.

E-mail yolu ile, destek@ucuzhastabezi.com mail adresine almış olduğunuz ürünün fatura bilgilerini eksiksiz bir şekilde yazarak, ürünü neden iade etmek istediğiniz hakkında kısa bir bilgi ile size ulaşabileceğimiz iletişim bilgilerini eksiksiz yazarak mail atabilirsiniz.

Faturası kurumlar adına düzenlenen siparişlerin iade işlemleri, iade faturası düzenlenmediği takdirde tamamlanamaz.

Ürününüzün teslimatı üretici firmaya yapıldıktan sonra ilgili firma tarafından verilecek bilgi doğrultusunda bedel iadesi işlemleri başlatılacaktır.

Ödeme işlemleri için, İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim? sorusunun cevabına bakabilirsiniz.


Ürün iade işleminde kargo ücreti ödeyecekmiyim?

İade işlemlerinde “kargo ücreti” göndericiye aittir.

Ürün iade işleminde istediğiniz kargo firması ile geri gönderebilirsiniz.

Yapılan iade işleminde müşteri hizmetlerimizi arayarak almış olduğunuz ID numarasını bildirerek kargo takip numarasını 0 850 223 36 06 nolu müşteri numarasına geri arayarak bildirmeniz gerekmektedir.

E-mail yolu ile destek@ucuzhastabezi.com mail adresine kargo bilgilerini ve kişisel bilgilerinizi eksiksiz şekilde yazarak gönderebilirsiniz.

 

Ürünü gönderdikten sonra süreci nasıl takip edeceğim?

Ürününüz Ucuzhastabezi.com tarafından teslim alındıktan sonra ambalajı, aksesuarları, faturası(*) kontrol edilecektir.

İade işleminin onaylanması durumunda; iade başvurusundaki tercihiniz doğrultusunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

İadenizin iade koşulllarına uygun olmaması durumunda ise; ilgili ürün, adresinize ücretsiz kargo ile gönderilecektir.

Ürünün iade edilip, edilemeyeceği bilgisi her iki durumda da 0 850 223 36 06 nolu müşteri hizmetlerimiz tarafından aranarak tarafınıza bilgi verilecektir.

(*) İade edeceğiniz ürünün faturası kurumsal ise, iade ederken kurumun düzenlemiş olduğu iade faturasıyla birlikte göndermeniz gerekir. İade faturası, kargo payı dahil edilmeden (ürün birim fiyatı + KDV şeklinde) düzenlenmelidir.

 

İade ettiğim ürünün parasını ne zaman ve nasıl geri alabilirim?

Gönderdiğiniz ürün/ürünler, Ucuzhastabezi.com tarafından iade işleminin onaylanması durumunda 2 iş günü içinde “ürün bedeli” tarafınıza geri ödenecektir.

Ürün Bedel iadesi işlemi tamamlandığında kayıtlı olan e-posta ve cep telefonunuza bilgi mesajı gönderilir.

Ödeme şekli “Kredi Kartı” ve tercihiniz “Para İadesi” ise; ödemeniz online olarak hemen kredi kartınıza yapılacaktır.

Ödemenizin hesabınıza yansıması bankaların işlem sürelerine göre farklılık gösterebilir.

Ödeme şekli “Havale/EFT” veya "Kapıda ödeme" ve tercihiniz “Para İadesi” ise; bildirimde bulunduğunuz IBAN hesabınıza paranız geri  ödenir.

Eğer tercihiniz “hediye çeki ” (yeni bir siparişte kullanılmak üzere Ucuzhastabezi.com hesabınıza iade tutarının tanımlanması) ise Ucuzhastabezi.com tarafından adresinize hediye çeki gönderilecektir.